W Strzegomiu powstanie duża fabryka pieczywa dla McDonald's

Strona główna » Aktualności » W Strzegomiu powstanie duża fabryka pieczywa dla McDonald's

wielkość tekstu:A | A | A

21 października br. podpisano umowę z pierwszym inwestorem w Podstrefie Strzegom WSSE "Invest-Park"- firmą FSB Piekarnie Spółka z o. o., częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, która jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, produkującym dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie (głównie dla McDonald's) - podał Urząd Miasta i Gminy w Strzegomiu.

Waldemar Topolski, dyrektor zarządzający FSB Piekarnie Spółka z o. o. zapewnił burmistrza Strzegomia, że nowa piekarnia będzie uchodzić w tej części Europy za najbardziej nowoczesną i efektywną i będzie produkować pieczywo na rynek czeski, niemiecki oraz do innych krajów Europy Zachodniej. Dodał, że zakład będzie bazował na lokalnych surowcach - mące, oleju, słodzie czy cukrze.
Inwestycja zaplanowana w Strzegomiu składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie zaplanowano zbudowanie zakładu o powierzchni 12 tys. metrów, zatrudniającego około 65 osób, natomiast w późniejszym czasie - w zależności od sytuacji - będzie realizowana budowa kolejnego zakładu, zatrudniającego około 50 osób. Inwestycja pierwszej fazy rozpocznie się w marcu 2012, a skończy na początku 2013 r. Opiewa na 110 mln zł.
Fresh Start Bakeries ma w Europie sześć zakładów: w Barcelonie, Madrycie, Sztokholmie, Malmo, Duisburgu oraz w miejscowości Michałów - Reginów pod Warszawą.

źródło: portalspozywczy.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

gry internetowe

Przyjaciele chcę wam powiedzieć, że na naszym kasynie internetowym ...

Kasino

Chłopaki, grałem kiedyś w kasynie internetowym na ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.