Maleje sprzedaż chleba, piekarnie przestawiają się na produkcję ciastek

Strona główna » Aktualności » Maleje sprzedaż chleba, piekarnie przestawiają się na produkcję ciastek

wielkość tekstu:A | A | A

Rynek pieczywa kurczy się, dlatego piekarze rezygnują z wypieku chleba, przestawiając produkcję na wyroby cukiernicze. Przykładem jest warszawska firma W. Czubak - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, jeszcze trzy lata temu co drugim sprzedanym produktem tej piekarni był chleb, obecnie kupuje go mniej niż co trzeci klient. W Polsce sprzedaż chleba spada systematycznie w tempie około 2 kg na osobę rocznie od kilku lat.

Zdaniem Grzegorz Nowakowskiego z Instytutu Polskie Pieczywo, postawienie na segment cukierniczy to jedna ze strategii przetrwania na rynku. Nie mniej ważne są jednak także wspólne działania marketingowe branży.

Eksperci twierdzą, że przedsiębiorcy, którzy nie rusza z produkcją ciastek ryzykują zamknięcie piekarni. Choć obecnie na rynku jest ich około 9,7 tys., w ciągu najbliższych 12 miesięcy ubędzie 300-400 - czytamy w DGP.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Sprzedaż mieszkania

Faktycznie sprzedaż mieszkania może nie jest aż tak prostą rzeczą ale można to zrobić nawet w ciągu kilku dni....

Badanie słuchu

Polecam zapisanie sie na badanie do Geers. Mają kilka swoich salonów w Warszawie tak więc dobrze jest zoriento...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.