Awantura o kołocz śląski

Strona główna » Aktualności » Awantura o kołocz śląski

wielkość tekstu:A | A | A

Awantura o kołocz śląski ciągnie się już od końca zeszłego roku. Spotkanie (13 lutego br.) śląskich piekarzy i cukierników z Beniaminem Godylą w Rybniku nie przyniosło żadnych rozwiązań. Co gorsza, zaogniło tylko sytuację.
Nie wzruszyły śląskich piekarzy i cukierników słowa Beniamina Godyli z Konsorcjum Producentów Kołocza Śląskiego na Opolszczyźnie o trudach uzyskania unijnego certyfikatu na kołocz śląski (Chronione Oznaczenie Geograficzne), które zajęły prawie 4 lata. Natomiast mocno zdenerwowały ich przedstawione warunki wstąpienia do Konsorcjum i uzyskania certyfikatu, który uprawnia do produkcji kołocza. Śląscy rzemieślnicy nie ukrywali niezadowolenia i wszyscy jednoznacznie orzekli, że jest to kolejne niepotrzebne wyciąganie pieniędzy od producentów, zwłaszcza że ich koszty pośrednie są coraz większe. W zdenerwowaniu pytano zaczepnie, czy na śląską roladę, modro kapusta i czorne śląskie kluski też będą potrzebne certyfikaty.

Rzemieślnicy bezpardonowo orzekli, że nadal będą piekli kołocz po swojemu, według własnych wypróbowanych receptur, bo najważniejsze jest zadowolenie klienta. Beniamin Godyla całą dyskusję, której towarzyszyły duże emocje, skwitował jednym zdaniem: – Niech piekarze, cukiernicy w Rybniku pieką sobie kołacz weselny, rybnicki czy inny, ale muszą pamiętać, że produkcja kołocza śląskiego bez certyfikatu spowoduje konsekwencje finansowe.

źródło: mistrzbranzy.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

skuteczna dezynfekcja

Kiedy zależy nam na skuteczności takich działań to moim zdaniem powinniśmy na co dzień dbać o higienę dookoła ...

wizytówki czekoladowe

Niestety jeszcze takich wizytówek nigdy nie miałam okazji mieć więc również ciężko jest mi cokolwiek na ich te...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.