Warszawska Izba Rzemieślnicza

Strona główna » Aktualności » Warszawska Izba Rzemieślnicza

wielkość tekstu:A | A | A

Warszawska Izba Rzemieślnicza jest nową inicjatywą, wychodzącą naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku rzemieślniczego. Szkoleniowcy i egzaminatorzy Warszawskiej Izby Rzemieślniczej to wysoko wykwalifikowani specjaliści, o wieloletnim  doświadczeniu. Jako Warszawska Izba ściśle współpracujemy również z firmami od lat prowadzącymi projekty szkoleniowe i warsztatowe na rynku rzemieślniczym.

Naszym celem jest wzmocnienie pozycji polskiego rzemiosła w kraju i za granicą, a także umożliwienie wszystkim zainteresowanym zdobycia przydatnych, dających silną pozycję na rynku pracy, kwalifikacji zawodowych. Przykładamy wielką wagę do jakości naszych działań, ponieważ wiemy, jak istotne dla rozwoju gospodarki jest rzemiosło. Wiemy także, że od polskich rzemieślników, działających na polskim i europejskim rynku, wymagane są najwyższej klasy umiejętności, które pozwolą swobodnie konkurować z innymi. Aby zapewnić polskim rzemieślnikom możliwości rozwoju sięgamy po sprawdzone rozwiązania, które łączymy z nowoczesnym podejściem biznesowym.

Warszawska Izba Rzemieślnicza przeprowadza egzaminy czeladnicze i mistrzowskie oraz szkolenia przedegzaminacyjne.
Zdany egzamin to certyfikacja kompetencji zawodowych, których potwierdzeniem jest dokument wydawany przez Izbę Rzemieślniczą, na podstawie ustawy o rzemiośle. Świadectwa Czeladnicze i Dyplomy Mistrzowskie wystawiane przez izby rzemieślnicze są formalnym potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych. Jest to urzędowy dokument umacniający pozycję zawodową na krajowym rynku rzemieślniczym, a także jest on honorowany w krajach europejskich, gdzie do uruchomienia działalności gospodarczej wymagane są potwierdzone kwalifikacje zawodowe.

Potwierdzanie rzemieślniczych kwalifikacji zawodowych w trybie izbowych egzaminów czeladniczych i mistrzowskich jest znanym i stosowanym rozwiązaniem w kręgu państw członkowskich UE. Pracownik legitymujący się takim dokumentem to sprawdzony fachowiec pożądany na rynku pracy. Dokument ten uwiarygodnia kompetencje rzemieślnika w oczach pracodawcy.

Warszawska Izba Rzemieślnicza ściśle współpracuje z firmami prowadzącymi szkolenia, których celem jest podniesienie kwalifikacji i znalezienie pracy. W tym momencie trwają dwa takie projekty kierowane do piekarzy i cukierników. Szkoleniowy projekt „Malina i Miód” skierowany jest do pracowników i pracodawców z branży cukierniczej i piekarniczej z województwa mazowieckiego. Projekt „Dekorator” oferuje bezpłatne szkolenia, których efektem jest zdobycie nowego zawodu – dekoratora wyrobów cukierniczych. Od przyszłego roku rusza podobny nowy projekt „Dekoratornia wyrobów cukierniczych”

Dodatkowe informacje:

www.warir.org.pl
 

źródło: piekarnie24.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

PODRÓŻE

Kiedy mamy faktycznie możliwość to ja uważam, ze jak najbardziej same podróże są niezwykle ważne i także pakuj...

WEŁNA MINERALNA - OCIEPLENIE DLA DOMU

Myślę, że skoro jesteśmy przy tym temacie to warto byłoby też zajrzeć sobie tutaj ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.