Nowa kampania Agencji Rynku Rolnego

Strona główna » Aktualności » Nowa kampania Agencji Rynku Rolnego

wielkość tekstu:A | A | A

Ochrona polskich produktów regionalnych i tradycyjnych to główny cel nowej kampanii Agencji Rynku Rolnego. Program „Trzy znaki smaku” ma promować produkty z unijnymi certyfikatami i zachęcać konsumentów do korzystania z lokalnych produktów. Prezes Agencji Rynku Rolnego Lucjan Zwolak podkreśla, że Polacy nie powinni obawiać się żywności produkowanej masowo, ale zawsze warto zwrócić uwagę na tradycyjne smaki.

Szczególne znaczenie produktów regionalnych i ekologicznych wynika z tego, że konsumenci mają możliwość powrotu do tradycyjnych smaków i receptur powstawania wyrobów.

Kampanii informacyjnej „Trzy znaki smaku” będą towarzyszyć warsztaty kulinarne, które przybliżą producentom i konsumentom polską tradycję kulinarną.

Do najbardziej znanych certyfikowanych produktów regionalnych należy sławny rogal świętomarciński. O tajemnicy tego przysmaku opowiadała producentka Katarzyna Mojzykiewicz.

– Tradycyjny rogal świętomarciński może być produkowany wyłącznie w Wielkopolsce. Jego gramatura to 200–250 gramów, a robiony jest z ciasta półfrancuskiego. Najważniejsze jest jego serce – nadzienie – które sporządzanie jest na bazie białego maku. Biały mak to bardzo rzadki i wykwintny składnik cukierniczy. Rogal oblany jest pomadą i posypany orzechami – tłumaczy Mojzykiewicz.

Europejski system ochrony produktów obejmuje trzy oznaczenia: chroniona nazwa pochodzenia, chronione oznaczenie geograficzne oraz gwarantowana tradycyjna specjalność. W Polsce mamy ponad 30 produktów z tego typu certyfikatami.

(TVP AgroInfo)

źródło: sigma-not.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Rehabilitacja Łódz FMC

Moim zdaniem w przypadku spraw związanych ze zdrowiem warto korzystać z usług specjalistów, dlatego polecam Wa...

gry internetowe

Przyjaciele chcę wam powiedzieć, że na naszym kasynie internetowym ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.