Muzeum Chleba na Szlaku Zabytków Techniki Industriada 2013

Strona główna » Aktualności » Muzeum Chleba na Szlaku Zabytków Techniki Industriada 2013

wielkość tekstu:A | A | A

8 czerwca br. w 24 miastach Górnego Śląska rusza Industriada, czyli wielkie Święto Szlaku Zabytków Techniki. Jednym z obiektów śląskiego Szlaku jest Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Muzeum prowadzone przez Piotra Mankiewicza przygotowało swój program atrakcji. Naprawdę warto tu zajrzeć.

Muzeum będzie można zwiedzać w godzinach 10.00-18.00. Za jedyne 12 zł (informacja o rezerwacji poniżej) będzie można obejrzeć niezwykłe eksponaty zbierane skrzętnie od lat, własnoręcznie wykonać i upiec plecionkę. W cenie jest również wybicie pamiątkowej monety, która upoważnia do zakupu jednego poczęstunku, np. kawy, herbaty, ciasta, żurku, kiełbasy lub krupnioka. Z pewnością zwiedzanie miejsca, gdzie ciągle roznosi się smakowity zapach chleba, zaostrzy apetyt.

Od godz. 14.00 zaczną się bezpłatne atrakcje dla młodszych i starszych. Wyścig w workach po mące, kulanie felgi czy gra w kapsle pomoże starszym wrócić do lat dzieciństwa, a młodszym przekonać się, że zabawa bez prądu może być niezwykle atrakcyjna i zajmująca. Od godziny 17.00 zapraszamy na występ zespołu „Mały Śląsk”.

Również od 14.00, na terenie Muzeum, będzie się odbywać impreza „Od chleba do komputera”, którą przygotowało Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. W programie zaplanowano gry retro na starych konsolach, demontaż starych komputerów pod okiem specjalistów, dzięki czemu dzieci dowiedzą się, które poszczególne elementy można przerobić na różnego rodzaju energię, a na koniec budowa komputera na czas. Robot ZOBOTEK „PIXEL” z Insustriady 2012 jest bardzo samotny, dlatego mali geniusze pod okiem instruktorów zbudują dla niego partnerkę, ZOBOTKĘ. O godzinie 18.00, zainspirowani opowiadaniami Stanisława Lema, dzieci zbudują „Robota, który nie potrafił liczyć”. Udział we wszystkich zabawach „Od chleba do komputera” jest bezpłatny.

Rezerwacje biletów na zwiedzanie Muzeum:
tel. 32 387 17 60
e-mail:
biuro@muzeum-chleba.pl
ul. Nałkowskiej 5, Radzionków

źródło: www.muzeum-chleba.pl/

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Jakie ogrodzenie wybrać?

Każdy wybiera takie ogrodzenie jakie tylko chcę.To przecież naprawdę jest bardzo łatwe....

Budowa domu - instalacje

Moim zdaniem ten wątek naprawdę jest bardzo ciekawy.Na pewno zainteresuje bardzo dużo osób....

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.