Chleb Pokoju

Strona główna » Aktualności » Chleb Pokoju

wielkość tekstu:A | A | A

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba spotkał się 29 lipca z dr Gibfridem Schenkiem, dyrektorem Stowarzyszenia Friedensbrot (Chleb Pokoju). Wizyta związana była z przypadającym w 2014 roku 25-leciem upadku Muru Berlińskiego. W ramach obchodów tej rocznicy, twórcy i uczestnicy projektu "Friedensbrot" chcą pokazać relacje pomiędzy zapewnieniem pokoju a wkładem zrównoważonego rolnictwa na rzecz dobrobytu.

W tym również kontekście od 2005 r., w pasie śmierci przy Murze Berlińskim na Bernauer Straße, wysiewane jest żyto, z którego po zbiorach wypiekane są hostie. Kraje uczestniczące w projekcie "Friedensbrot" mają za zadanie, w symbolicznym i ważnym ze względów historycznych miejscu, do połowy września 2013 r. wysiać ziarno, które zostało przekazane przez stowarzyszenie. W Polsce zostanie ono zasiane na terenie Zespołu Szkół w Suchowoli - szkoły, do której uczęszczał bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko.

Ze zbiorów uzyskanych w poszczególnych krajach około 50 kg zostanie przekazane z powrotem do Berlina. To "jubileuszowe zboże" zostanie zmielone razem ze zbożem zebranym w Berlinie, a następnie zostanie z niego upieczony, przy udziale przedstawicieli krajów partycypujących w projekcie, "europejski chleb pokoju".

źródło: ppic.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Mikser do piekarni

Wysokiej jakości miksery do wyrobu ciasta chlebowego znajdziesz tutaj ...

reklama

Dobrym sposobem reklamy jest udział na targach branżowych. Jeżeli stoisko wystawiennicze zostanie atrakcyjnie ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.