Jak zarabiać na mrożonkach?

Strona główna » Aktualności » Jak zarabiać na mrożonkach?

wielkość tekstu:A | A | A

Rynek konsumencki ciągle stawia przed cukiernikami nowe wyzwania. Coraz więcej klientów domaga się „modnych” produktów, których niestety często nie znajdują w małych rzemieślniczych cukierniach, gdyż te zazwyczaj nastawione są na wyrób tradycyjnych ciast i ciastek.

Jak sprostać wymaganiom konsumentów szukających croissantów, muffinów czy donutów? Nawet gdy popyt na te wyroby jest niewielki, to warto je mieć w swojej ofercie. I wcale nie trzeba ich samemu produkować. W majowym Bake & Sweet pisaliśmy o tym, że rynek mrożonych produktów cukierniczych rozwija się w Europie, także w naszym kraju, w galopującym tempie. Wyroby te trafiają jednak nie tylko do restauracji, kawiarni czy punktów sprzedaży na stacjach paliw, ale również do cukierni, które na co dzień zajmują się produkcją własnych ciast, ciastek, tortów, deserów, lodów. Odbiorcy ci doceniają mrożone ciasta m.in. za to, że pozwalają one praktycznie do zera wyeliminować straty, jakie nierzadko towarzyszą sprzedaży produktów świeżych. Dla cukierników mrożonki to wartość dodana do sprzedaży.

Oferta ciast i tortów, poszerzona o muffiny czy donuty, to szansa na podniesienie obrotu i redukcję kosztów związanych z kupnem surowców i zużyciem energii. W lipcowo-sierpniowym Bake & Sweet przypatrujemy się bliżej rynkowi coraz popularniejszych w naszym kraju wyrobów cukierniczych, które warto mieć w swoim asortymencie, a których z ekonomicznego punktu widzenia często nie opłaca się produkować w małych zakładach rzemieślniczych.

Oferty producentów cukierniczych mrożonek można z grubsza podzielić na kilka kategorii. Symbolem TG często oznaczają oni produkty surowe, które po rozmrożeniu wymagają garowania. Z kolei GTG to również wyroby surowe, ale już wygarowane. Symbol HB oznacza produkty półwypieczone, zaś FB odnosi się do wyrobów wypieczonych, które po rozmrożeniu gotowe są do spożycia. W zależności od rodzajów ciast i ciastek różny bywa jednak czas rozmrażania i warunki, jakie powinny towarzyszyć temu procesowi. Niektóre wyroby prosto z mroźni, w której panuje temperatura -18?C muszą na kilka (niekiedy nawet na kilkanaście) godzin trafić do lodówki, gdzie temperatura oscyluje w granicach 4-6'C. Inne można z kolei ogrzewać w tzw. warunkach pokojowych, a więc w 20-22'C, bez szkody dla jakości produktu. We wszystkich przypadkach trzeba jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że raz rozmrożonego ciasta, ciastka, tortu czy deseru cukierniczego nie można ponownie zamrażać.

W wakacyjnym wydaniu  Bake & Sweet przeczytacie o mrożonych croissantach, muffinach i donutach, zaś we wrześniowym numerze naszego miesięcznika zaprezentujemy m.in. ciastka brownie, amerykańskie cookies oraz różne głęboko mrożone wyroby na bazie ciasta francuskiego i półfrancuskiego.
 

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.