Ciepłe znaczy świeże

Strona główna » Aktualności » Ciepłe znaczy świeże

wielkość tekstu:A | A | A

Dla wielu konsumentów zależność między świeżością pieczywa a jego temperaturą jest oczywista. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się bułki, bagietki i rogale odpiekane na oczach klientów zarówno w dużych supermarketach, jak i w małych sklepach czy na stacjach paliwowych. I nikogo z kupujących nie interesuje, czy jest to pieczywo zamrożone.

W przypadku dużej produkcji nie da się uciec przez procesami, które pozwalają zoptymalizować wyrób pieczywa. Zwłaszcza, że stosując bezpieczną dla ciasta technologię szybkiego schładzania, a następnie odpowiednie warunki jego przechowywania, takie odpieczone w przyszłości bułki czy bagietki niczym nie różnią się od tych świeżo przygotowanych. Wręcz przeciwnie – dzięki wydłużonemu garowaniu uzyskują niepowtarzalne walory smakowe i aromat.
Mają za to jedną istotną zaletę: można je piec o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu mogą być ciepłe i chrupiące nawet wtedy, kiedy konsument nie ma już szansy, by kupić świeże pieczywo. A przecież sukces piekarza zależy głównie od tego, w jakim stopniu uda mu się spełnić oczekiwania klientów, którzy np. pod wieczór nie chcą już porannego chleba.
Innym aspektem jest produkcja pieczywa w obecności konsumenta. Chociaż pozbawiony jest on możliwości obserwowania całego procesu, jaki towarzyszy przygotowaniu ciasta, to jednak może wziąć udział w najważniejszej dla niego części produkcji – wypieku. Pamiętać trzeba o tym, że towarzyszący zapach świeżego pieczywa jest dodatkowym, jeśli nie głównym bodźcem do podjęcia decyzji o kupnie ciepłej bułeczki.
Oprócz aromatu ważne są względy wizualne, które jednak dotyczą nie tylko samego pieczywa. Dlatego też producenci pieców sklepowych, oprócz wszystkich parametrów technologicznych i maksymalnego uproszczenia sterowaniem tymi urządzeniami, tak dużą wagę przykładają do wyglądu pieców, obok których codziennie przechodzą setki, tysiące klientów.
Wypiekanie bułek, bagietek czy croissantów bezpośrednio w sklepach to już nie nowy trend piekarsko-cukierniczy, ale konieczność. Ci producenci pieczywa i ciastek, którzy tego jeszcze nie dostrzegli, z pewnością przekonają się o tym już wkrótce, gdy staną przed wyborem: albo inwestuje w piec sklepowy, albo… zwijam interes.
Decydując się na to pierwsze rozwiązanie warto przed kupnem pieca dokładnie przeanalizować ofertę tego typu urządzeń przeznaczonych do wypieku sklepowego, a to dlatego, że ich wybór na naszym rynku jest naprawdę ogromny. Ich wspólną cechą jest z pewnością prostota obsługi, co ma istotne znaczenie zważywszy na to, że operatorami pieców sklepowych są ekspedientki, które nie mają (bo nie muszą mieć) fachowej wiedzy o wypiekaniu. Sporo jest jednak parametrów, które są charakterystyczne dla poszczególnych urządzeń oferowanych przez polskich i zagranicznych producentów. O tych szczególnych cechach i danych technicznych różnych pieców sklepowych piszemy na kolejnych stronach tego wydania miesięcznika Bake & Sweet. Skoncentrowaliśmy się na prezentacji tylko jednego wybranego urządzenia każdego z producentów, chociaż wielu z nich ma w ofercie kilka, a nawet kilkanaście różnych pieców i piecyków znajdujących zastosowanie przy odpiekaniu pieczywa „na oczach” klientów sklepów piekarsko-cukierniczych.
 
O kilkunastu piecach sklepowych różnych producentów przeczytasz w najnowszym wrześniowym wydaniu miesięcznika Bake & Sweet

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

szkolenia

byłam niedawno na szkoleniu z zakresu terapii keratynowej, bardzo mi się to spodobało i wprowadziłam ten zabie...

mieszkanie we Wrocławiu

Jeśli w swoim mieszkaniu chcecie bardzo ładną podłogę to polecam wam wejść na stronę internetową ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.