Światowy Dzień Chleba

Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Chleba

wielkość tekstu:A | A | A

16 października ogłoszony został w 2006 roku przez Międzynarodową Unię Piekarzy – Światowym Dniem Chleba.
Właśnie z okazji przypadającego w tym tygodniu ósmego już Światowego Dnia Chleba reprezentacja rzemiosła Trójmiasta z Cechu Piekarzy i Cukierników w Gdańsku, Sopockiego Cechu Rzemiosł Różnych oraz Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni, chcąc przypomnieć czym jest chleb w życiu człowieka, że „od zawsze" mu towarzyszył, złożą 16 października wizyty prezydentom Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wraz z pozdrowieniami od rzemieślników delegacje przekażą im symboliczne dary w postaci koszy wypełnionych produktami pochodzącymi z trójmiejskich piekarni i cukierni.
W naszej kulturze chleb to podstawowe pożywienie człowieka i wiele znaczy dla każdego. I choć chleba spożywamy coraz mniej, zastępując go produktami mniej zdrowymi i choć nieciekawie wyglądają nawyki żywieniowe naszych dzieci, bo coraz rzadziej sięgają one po domowe kanapki, to warto i należy mówić o tym szczególnym produkcie, o polskim chlebie.
Dlatego zrzeszeni w Cechach rzemieślnicy właśnie 16 października przekażą dary w postaci pieczywa i innych wyrobów wybranym przez siebie instytucjom, takim jak fundacje, domy dziecka, żłobki, szkoły itp.

Gratulujemy pomysłu trójmniejskim rzemieślnikom!

źródło: ppic.pl

Święto Chleba

Impreza ma charakter pikniku rodzinnego. Pomysłodawcą i corocznym organizatorem jest Cech Piekarzy w Radomiu, który wraz z Muzeum Wsi Radomskiej bawi i uatrakcyjnia czas gościom. Celem, ...
dalej
Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

gry internetowe

Przyjaciele chcę wam powiedzieć, że na naszym kasynie internetowym ...

Kasino

Chłopaki, grałem kiedyś w kasynie internetowym na ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.