Rogale będą mniejsze

Strona główna » Aktualności » Rogale będą mniejsze

wielkość tekstu:A | A | A

Tegoroczne rogale świętomarcińskie będą mniejsze niż dotychczas. Unia Europejska, której przepisy chronia ten produkt, zgodziła się, by te certyfikowane słodkie wyroby ważyły mniej niż do tej pory. Dolna granica wagi rogala została obniżona z 200 do 150 g. Górna, czyli 250 g, pozostaje bez zmian.

O zgode na mniejsze rogale zabiegali w Brukseli sami poznańscy wytwórcy, którzy, jak mówią, wsłuchali się w potrzeby klientów. Ci zaś często pytali o mniejsze rogale. W związku z tym w maju zeszłego roku grupa producencka, którą tworzą wielkopolscy piekarze i cukiernicy złożyła do Unii wniosek, by rogale mogły ważyć mniej. Latem tego roku wniosek został zaakceptowany i na rynku mogą być sprzedawane rogale świętomarcińskie o wadze minimum 150 g. Dzięki temu spadnie też cena pojedynczego rogala, która powinna oscylować w okolicach 6 zł za sztukę.

Rogale świętomarcińskie są tradycyjnym przysmakiem na dzień imienin świętego Marcina, patrona głównej ulicy w Poznaniu. Od 2008 roku znajdują się na liście chronionych produktów regionalnych. Produkt jest też świetnie znany w całym kraju, a od kilku lat dzięki sprzedaży przez internet mogą go nabywać klienci z całego świata. Tradycja wypieków rogali świętomarcińskich w Poznaniu pochodzi z końca XIX wieku.

źródło: wpiekarni.pl

Rogale świętomarcińskie w Brukseli

Podczas posiedzenia unijnych ministrów ds. rolnictwa w Brukseli odbędzie się promocja rogali świętomarcińskich, będzie mógł ich spróbować każdy z członków ...
dalej
Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.