Strona główna
niedziela, 14 sierpnia 2022 r.
Imieniny: Alfred, Maksymilian

Polacy na podium lodziarskiego pucharu świata !

Strona główna » Aktualności » Polacy na podium lodziarskiego pucharu świata !

wielkość tekstu:A | A | A

Francja wygrała szóstą edycję lodziarskiego pucharu świata Coppa del Mondo della Gelateria 2014. Drudzy są Włosi, a trzecie miejsce zajęli nasi cukiernicy-lodziarze.

Francuski zespół wraca po czterech latach na podium mistrzostw, które tradycyjnie rozgrywane są podczas targów Sigep we włoskim Rimini. Wraca i to od razu na najwyższe miejsce. Zajął je w tym roku zespół prowadzony przez Elie Cazaussusa w składzie: Christophe Bouret, Benoit Lagache, Jean Christophe Vitte i Yazid Ichemrahen.
Ogromnym sukcesem i z pewnością nie małą, jakże miłą niespodzianką jest trzecie miejsce polskiej drużyny, którą trenował Paweł Małecki. W skład rodzimej ekipy wchodzą Aleksandra Sowa i Mariusz Buritta (wszyscy troje z cukierni Sowa), Michał Doroszkiewicz (technolog firmy Zeelandia) i Maciej Pięta (mistrz z pracowni Jana Kachlickiego z Grodziska Mazowieckiego). Sowa i Doroszkiewicz odpowiadali za smak, Pięta za rzeźbę z lodu, zaś Buritta za eksponat z czekolady. Temat prac, który wybrała nasz drużyna to "żywioły". Dodajmy, że Polacy pokonali cukierników i lodziarzy z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Maroka, Meksyku, Hiszpanii i USA.

Kolejna edycja Coppa del Mondo della Gelateria za dwa lata.

Na zdjęciu: polska drużyna przed wyjazdem do Włoch gościła w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Anny Komorowskiej, małżonki Prezydenta RP.

źródło: bakeandweet.pl

Puchar Świata Lodziarzy

Już tylko dni dzielą nas od wielkiego wydarzenia lodziarskiego w Rimini. Aleksandra Sowa i Mariusz Buritta (laureaci Lodziarskich Mistrzostw Polski) oraz Maciej Pięta i Michał Doroszkiewicz 16 ...
dalej
Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Wolny czas

Faktycznie ja również w wolnym czasie bardzo chętnie gram w koszykówkę i tak naprawdę również się tą dyscyplin...

Skuteczne tabletki na odchudzanie

A takie w ogóle istnieją? ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.