Polacy na podium lodziarskiego pucharu świata !

Strona główna » Aktualności » Polacy na podium lodziarskiego pucharu świata !

wielkość tekstu:A | A | A

Francja wygrała szóstą edycję lodziarskiego pucharu świata Coppa del Mondo della Gelateria 2014. Drudzy są Włosi, a trzecie miejsce zajęli nasi cukiernicy-lodziarze.

Francuski zespół wraca po czterech latach na podium mistrzostw, które tradycyjnie rozgrywane są podczas targów Sigep we włoskim Rimini. Wraca i to od razu na najwyższe miejsce. Zajął je w tym roku zespół prowadzony przez Elie Cazaussusa w składzie: Christophe Bouret, Benoit Lagache, Jean Christophe Vitte i Yazid Ichemrahen.
Ogromnym sukcesem i z pewnością nie małą, jakże miłą niespodzianką jest trzecie miejsce polskiej drużyny, którą trenował Paweł Małecki. W skład rodzimej ekipy wchodzą Aleksandra Sowa i Mariusz Buritta (wszyscy troje z cukierni Sowa), Michał Doroszkiewicz (technolog firmy Zeelandia) i Maciej Pięta (mistrz z pracowni Jana Kachlickiego z Grodziska Mazowieckiego). Sowa i Doroszkiewicz odpowiadali za smak, Pięta za rzeźbę z lodu, zaś Buritta za eksponat z czekolady. Temat prac, który wybrała nasz drużyna to "żywioły". Dodajmy, że Polacy pokonali cukierników i lodziarzy z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Maroka, Meksyku, Hiszpanii i USA.

Kolejna edycja Coppa del Mondo della Gelateria za dwa lata.

Na zdjęciu: polska drużyna przed wyjazdem do Włoch gościła w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Anny Komorowskiej, małżonki Prezydenta RP.

źródło: bakeandweet.pl

Puchar Świata Lodziarzy

Już tylko dni dzielą nas od wielkiego wydarzenia lodziarskiego w Rimini. Aleksandra Sowa i Mariusz Buritta (laureaci Lodziarskich Mistrzostw Polski) oraz Maciej Pięta i Michał Doroszkiewicz 16 ...
dalej
Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Błędy - ile kosztują?

Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek być ofiarą tego, że bukmacher się pomylił? Wiadomo, że różne są czasem sytua...

Własna strona internetowa

Teraz to każdy chciałby posiadać swoją stronę internetową.Sam po bardzo długim zastanowieniu zdecydowałem ze s...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.