Młodzież powalczy na Expo Sweet 2014

Strona główna » Aktualności » Młodzież powalczy na Expo Sweet 2014

wielkość tekstu:A | A | A

12 z 47 szkół zakwalifikowało się do IV Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, których finał odbędzie się już za niespełna miesiąc, 20 lutego br. podczas targów Expo Sweet.

Do konkursu zgłosiło się blisko pół setki placówek oświatowych z całego kraju, w których kształcą się przyszli cukiernicy. Jak przyznaje organizator mistrzostw, wybór finalistów był bardzo trudny. Ostatecznie o tytuł najlepszych powalczą w Warszawie reprezentacje: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych z Olsztyna, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Grodziska Wielkopolskiego, Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich z Radomia, ZSZ nr 23 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego z Krakowa, Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych z Jasła, 
ZSZ nr 6 w Zespole Szkół Gastronomicznych z Częstochowy, Zespołu Szkół Spożywczych z Bydgoszczy, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego z Łodzi, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa z Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół Gastronomicznych z Warszawy, Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zamościa oraz uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku. Tradycyjnie szkoły reprezentowane będą przez dwuosobowe zespoły, których zadaniem będzie przygotowanie w ciągu 3 godzin tortu okolicznościowego o dowolnej wielkości i kształcie oraz deseru na talerzu, które muszą nawiązywać do tematyki mistrzostw, która w tym roku brzmi: Raz na ludowo – smaki, wzory i tradycja.

źródło: bakeandweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.