Niech się święci... Tłusty Czwartek !

Strona główna » Aktualności » Niech się święci... Tłusty Czwartek !

wielkość tekstu:A | A | A

Dziś okres wytężonej pracy, ale i niezłych zarobków. W cukierniach i piekarniach w całym kraju ruszyła wzmożona produkcja pączków, a także faworków, którymi dzisiaj będą się objadać niemal wszyscy Polacy.

Statystycznie w Tłusty Czwartek każdy z nas "pochłania" 2,5 pączka, a to znaczy, że tego dnia smaży się ok. 100 milionów ciastek. Nie trudno obliczyć, iż do kieszeni producentów pączków trafi dzisiaj ok. 170 mln zł, z czego co najmniej połowa to czysty zysk. Dlaczego nikt się nie zastanawia nad sensem tej wysokokalorycznej tradycji smażenia i zajadania pączków? Raz w roku można pofolgować - tłumaczą konsumenci zostawiając swoje złotówki w kieszeniach cukierników. Oczywiście ku ich uciesze. Ale przecież, czyż nie o to chodzi w tym słodkim staropolskim zwyczaju, aby na nim... zarobić? Na tradycji w naszym kraju zawsze będzie można robić niezłe biznesy. Warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji Tłustego Czwartku.

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.