Sukces podopiecznej Akademii Mistrza

Strona główna » Aktualności » Sukces podopiecznej Akademii Mistrza

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 7-9 kwietnia 2014 roku we Wrocławiu odbył się finał XIX Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernika i Piekarza. Organizatorem konkursu byli Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu i Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, a współorganizatorami: Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP we Wrocławiu, Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP we Wrocławiu i Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników.
W turnieju wzięli udział uczniowie trzecich klas szkół zawodowych z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu wiedzy teoretycznej oraz sprawdzianu praktycznych umiejętności cukierniczych. Tematem przewodnim prac były „Muzyczne inspiracje". Cukiernicy mieli do przygotowania tort okolicznościowy, figurki z marcepana, bankietówki, wystawkę z karmelu oraz napis „muzyczne inspiracje" wykonany z czekolady.
Najlepszym polskim uczniem w zawodzie cukiernika została Patrycja Reszka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Gdańska. Patrycja przygotowała tort "Reggae" z wizerunkiem Boba Marleya. Wykonała go z blatów biszkoptowych przełożonych kremem na bazie bitej śmietany i udekorowała plastyczną masą cukrową. Drugie miejsce w zdobyła Anna Krawczyk z Zespołu Szkół Spożywczych w Bydgoszczy, trzecie - Katarzyna Koszczuk z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku.
Patrycja do turnieju przygotowała się pod okiem Mieczysława Chojnowskiego eksperta Akademii Mistrza, podobnie jak zeszłoroczna zwyciężczyni turnieju Jagoda Urbańska.
XIX Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik to kolejne wydarzenie branżowe, w którym zwyciężył podopieczny Akademii Mistrza. Inicjatywa ZT Kruszwica S.A. konsekwentnie propaguje zawód cukiernika wśród młodych ludzi. Pokazuje, że cukiernictwo to pasja, w której warto się realizować i osiągać sukcesy.

źródło: ppic.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.