Słodki śnieg z Sycylii

Strona główna » Aktualności » Słodki śnieg z Sycylii

wielkość tekstu:A | A | A

Granita to tradycyjny sycylijski deser, który od kilku lat próbuje zdobyć podniebienia Polaków. Ci cukiernicy i lodziarze, którzy wyposażyli swoje punkty sprzedaży w granitory przekonali się już jednak o tym, że ten orzeźwiający i kolorowy napój ma swoją klientelę głównie wśród młodych konsumentów.

Zarówno skład, jak też smak i konsystencja granity, przypominają roztopione nieco lody sorbetowe, a te jak wiadomo są przysmakiem zwłaszcza dzieci. Decydując się na wzbogacenie oferty cukierni lub lodziarni o taki produkt,  należy się więc nastawić się na małego klienta, który… nie ma pieniędzy, ale potrafi je skutecznie „wyciągnąć” z portfela swoich rodziców. Nie bez powodu granita jest więc coraz częściej oferowana w specjalnych podłużnych kubkach, do których można nałożyć deser o różnych smakach i kolorach. Pojemniki te są bardzo istotnym narzędziem marketingowym, który świetnie nakręca słodki biznes. Nawet lody nie robią na małych konsumentach tak dużego wrażenia, jak różnokolorowe, niekiedy nawet półmetrowej długości pojemniki z równie długimi słomkami. Wystarczy, że raz go zobaczą u innego dziecka, a niemal wszystkimi możliwymi sposobami zaciągną rodziców do stoiska, na którym sprzedawana jest granita.
Inwestycja w produkcję tego mrożonego deseru jest jednak opłacalna wówczas, gdy stanowi on dodatek do innej, bogatszej oferty. Niekoniecznie muszą być to lody, ciastka czy gofry. Dla przykładu: w wakacje na sopockiej plaży granita jest na niemal każdym stoisku z hot-dogami, w smażalniach ryb i budkach z frytkami.

Więcej o syropach do produkcji granity w marcowym Bake & Sweet

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

PODRÓŻE

Kiedy mamy faktycznie możliwość to ja uważam, ze jak najbardziej same podróże są niezwykle ważne i także pakuj...

WEŁNA MINERALNA - OCIEPLENIE DLA DOMU

Myślę, że skoro jesteśmy przy tym temacie to warto byłoby też zajrzeć sobie tutaj ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.