Słodki śnieg z Sycylii

Strona główna » Aktualności » Słodki śnieg z Sycylii

wielkość tekstu:A | A | A

Granita to tradycyjny sycylijski deser, który od kilku lat próbuje zdobyć podniebienia Polaków. Ci cukiernicy i lodziarze, którzy wyposażyli swoje punkty sprzedaży w granitory przekonali się już jednak o tym, że ten orzeźwiający i kolorowy napój ma swoją klientelę głównie wśród młodych konsumentów.

Zarówno skład, jak też smak i konsystencja granity, przypominają roztopione nieco lody sorbetowe, a te jak wiadomo są przysmakiem zwłaszcza dzieci. Decydując się na wzbogacenie oferty cukierni lub lodziarni o taki produkt,  należy się więc nastawić się na małego klienta, który… nie ma pieniędzy, ale potrafi je skutecznie „wyciągnąć” z portfela swoich rodziców. Nie bez powodu granita jest więc coraz częściej oferowana w specjalnych podłużnych kubkach, do których można nałożyć deser o różnych smakach i kolorach. Pojemniki te są bardzo istotnym narzędziem marketingowym, który świetnie nakręca słodki biznes. Nawet lody nie robią na małych konsumentach tak dużego wrażenia, jak różnokolorowe, niekiedy nawet półmetrowej długości pojemniki z równie długimi słomkami. Wystarczy, że raz go zobaczą u innego dziecka, a niemal wszystkimi możliwymi sposobami zaciągną rodziców do stoiska, na którym sprzedawana jest granita.
Inwestycja w produkcję tego mrożonego deseru jest jednak opłacalna wówczas, gdy stanowi on dodatek do innej, bogatszej oferty. Niekoniecznie muszą być to lody, ciastka czy gofry. Dla przykładu: w wakacje na sopockiej plaży granita jest na niemal każdym stoisku z hot-dogami, w smażalniach ryb i budkach z frytkami.

Więcej o syropach do produkcji granity w marcowym Bake & Sweet

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Błędy - ile kosztują?

Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek być ofiarą tego, że bukmacher się pomylił? Wiadomo, że różne są czasem sytua...

Własna strona internetowa

Teraz to każdy chciałby posiadać swoją stronę internetową.Sam po bardzo długim zastanowieniu zdecydowałem ze s...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.