Jemy mniej pieczywa, ale więcej lodów

Strona główna » Aktualności » Jemy mniej pieczywa, ale więcej lodów

wielkość tekstu:A | A | A

Według analiz Panelu Gospodarstw Domowych GfK w ubiegłym roku statystyczna rodzina kupiła 177 kg produktów piekarskich i wydała na to 671 zł. Wynika z tego, że sprzedaż pieczywa spadła o ponad 3%.

Dotyczy to jednak ilości kupowanych wyrobów. Pod względem ich wartości spadek sprzedaży chlebów, bułek, rogali, ale także m.in. drożdżówek, mini pizzy, pieczywa chrupkiego oraz wafli ryżowych osiągnął 1,4%. Winą za taki stan rzeczy analitycy „obarczają” m.in. ubiegłoroczny 2-procentowy wzrost ceny pieczywa. Okazuje się, że nie miało to jednak znaczenia dla częstotliwość zakupów. Nadal statystyczna polska rodzina zaopatrują się w pieczywo co dwa dni i jednorazowo kupuje na potrzeby całego gospodarstwa domowego niewiele ponad 1 kg wypieków. Dla małych piekarni pocieszający może być fakt, że w 2013 roku najwięcej pieczywa sprzedano w tzw. handlu tradycyjnym, a więc w niewielkich sklepach spożywczych.

Tymczasem, jak szacuje firma Nestle Polska na podstawie danych Nielsena o ponad 5% wzrósł w ubiegłym roku rynek lodów w Polsce - donosi portalspozywczy.pl. Największy wzrost pod względem wartościowym odnotowano w segmencie lodów impulsowych, z kolei jedynie minimalnie podskoczyła sprzedaż lodów familijnych. Stopniowo rozwija się segment lodów gałkowych, których wartość sprzedaży sukcesywnie rośnie z roku na rok pomimo malejącej liczby sezonowych punktów sprzedaży lodów w wafelkach.

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.