XIX ŚWIĘTO CHLEBA W GDAŃSKU

Strona główna » Aktualności » XIX ŚWIĘTO CHLEBA W GDAŃSKU

wielkość tekstu:A | A | A

Miejsce chleba nie tylko w naszym jadłospisie, ale i w całym życiu jest niepodważalne. Dlatego też, korzystając z jarmarcznego czasu, wspólnie z tymi, z rąk których go otrzymujemy, pragniemy właśnie z chleba uczynić bohatera naszego świętowania. To już po raz dziewiętnasty piekarze, cukiernicy dadzą dowód na to, że chleb w swoich najróżniejszych odmianach jest nie tylko wysokiej klasy produktem zaspakajającym głód, ale stać się może także prawdziwym dziełem rzemieślniczej sztuki.

Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Cech Piekarzy i Cukierników w Gdańsku, w niedzielę 27 lipca zapraszają wszystkich miłośników pieczywa na Święto Chleba organizowane na Długim Targu w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika. Świętowanie rozpocznie o godz. 9.30 uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła. O godz. 10.00 na scenie, na której gospodarzem jest Krzysztof Skiba, wystąpi zespół polonijny „Ludowa Nuta” z Ontario w Kanadzie, a uroczysta ceremonia otwarcia, uświetniona odegraniem hejnału Święta Chleba, rozpocznie się o godz. 11.00. Uroczystość ta stanowi zarazem zaproszenie do uczestnictwa w wielu atrakcjach wypełniających program święta aż do godzin wieczornych. Będą więc prezentacje wyrobów piekarniczych i cukierniczych, degustacje pieczywa i ciast, będzie można skorzystać z porady ekspertów i mistrzów piekarskich oraz konsultacji dietetyków z Akademii Skutecznej Diety. Wśród atrakcji tego dnia znajda się konkursy dla publiczności, w tym na „Najlepszy chleb domowego wypieku” oraz dla piekarzy „Smakołyk Święta Chleba”, a także zabawy i atrakcje dla dzieci. Ciekawie zapowiada się również koncert zespołu „Detko Band” oraz przedstawienie Teatru KUFFER pt. „Piekarz Ignacy w pracy i po pracy”.

Jak widać – atrakcji bez liku, zapraszamy więc do wspólnego świętowania i … smacznego!

Obchody XIX Święta Chleba w Gdańsku finansowane są z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, a partnerami imprezy zostały Gdańskie Młyny i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

źródło: jarmarkdominika.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

basen

Allegro ...

Aplikacja na telefon, która pomoże Ci rz...

Mi wystarczyła ciąża, aby rzucić i już nigdy do tego nie wrócić ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.