Śmietniki pełne jedzenia

Strona główna » Aktualności » Śmietniki pełne jedzenia

wielkość tekstu:A | A | A

Co roku mieszkańcy UE wyrzucają na śmietnik 15 mln ton żywności nadającej się do spożycia. Komisja Europejska mówi dość - podaje tygodnik "Wprost".

Z badań przeprowadzonych przez KE wynika, że 45 proc. konsumentów traktuje żywność zaraz po upływie terminu przydatności jako niezdatną do jedzenia, a wręcz szkodliwą dla zdrowia. To efekt słabej świadomości przepisów i ostrożności: jedzenie wyrzuca się na wszelki wypadek, myląc datę minimalnej trwałości z datą ważności.

Dlatego też UE proponuje zmianę przepisów i przypomina, że czym innym jest termin ważności produktu, a czym innym okres jego przydatności. W świetle nowego prawa, które mogłoby wejść w życie pod koniec 2015 r., z opakowań niektórych produktów spożywczych miałyby zniknąć daty przydatności do spożycia.

Nowe przepisy mają obejmować m.in. ryż, suche makarony, kawę, herbatę, trwałe suche kiełbasy.

Propozycja jest efektem nowej polityki Brukseli, która do 2025 r. planuje zmniejszyć skalę marnotrawienia żywności o połowę.

źródło: ppic.pl

Strona główna
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.