Krajowe Eliminacje do Pucharu Louisa Lesaffre

Strona główna » Aktualności » Krajowe Eliminacje do Pucharu Louisa Lesaffre

wielkość tekstu:A | A | A

Louis Lesaffre Coupe to nie tylko platforma startowa do cyklu międzynarodowych konkursów, podczas których największe  talenty piekarskie z całego świata prezentują swoje umiejętności, to także doskonała możliwość do wymiany oraz nabycia nowych doświadczeń.

Ideą  konkursu LLC jest przede wszystkim  promocja  rzemiosła piekarskiego  oraz nieustanna praca nad poprawą  jakości pieczywa na świecie.

Aby zakwalifikować się do udziału w tym wiodącym wydarzeniu branżowym należy przesłać swoje zgłoszenie oraz zdjęcia i opisy receptur produktów w wybranej przez siebie kategorii - więcej informacji w formularzu zgłoszeniowym - pobierz

Wysoki poziom poprzednich  3 edycji oraz zmieniające się trendy w piekarstwie na całym świecie zainspirowały  firmę Lesaffre  do  wprowadzenia szeregu innowacji  w  konkursie LLC.

W kategorii: BAGIETKI I CHLEBY  ŚWIATA , oprócz typowych, tradycyjnych wypieków bagietek i bułek pojawia się na poziomie eliminacji krajowych przygotowanie chleba regionalnego ( w zależności od inwencji kandydata), natomiast na poziomie eliminacji międzynarodowych wypieczenie chlebów z różnych stron świata.

W kategorii: WYPIEKI PÓŁCUKIERNICZE ORAZ PIECZYWO SMAKOWE do znanych wcześniej wyrobów półcukierniczych listkowanych i nielistkowanych dodano również pieczywo smakowe. To tzw. „prawdziwe oblicze nowoczesnych piekarni”, czyli odpowiedź organizatorów na aktualne trendy – pieczywo praktyczne i smaczne, spełniające walory odżywcze i popularne wśród konsumentów.  Często spożywane w podróży i dostosowane do wszystkich codziennych sytuacji. W tej części miejsce jest na prezentację pieczywa takiego jak: pizza, pizzerka, włoskie panettone, alzacki kugelhopf (baba drożdżowa z likierem wiśniowym), wszystkie oczywiście z udziałem drożdży.

W kategorii WYRÓB ARTYSTYCZNY  zmiany dotyczą wymiarów eksponatu: wysokość 1,40-1,60 m  a szerokości od 0,9 m-1,10 m. Wypiek powinien być przestrzenny i widoczny z każdej strony a przy tym wykonany z czterech rodzajów ciasta (w tym przynajmniej jednego wyrastającego)

Kandydaci tej kategorii powinny wziąć sobie do serca maksymę: „Wyraź symbolicznie wydarzenie, które naznaczyło historię twojego kraju”. Niełatwe wyzwanie!

Oprócz wysokich umiejętności piekarskich nie mniej istotna jest sztuka prezentacji przygotowanych wypieków, najbardziej w kategorii: wyrób artystyczny.

W 4. edycji Eliminacji Międzynarodowych punktacja przyznawana będzie również za odpowiednią prezentację produktu przez kandydata. Będzie to okazja, by przedstawić projekty, z których zawodnicy będą najbardziej dumni.

Jeżeli jesteś piekarzem* , uważasz że Twoja praca to pasja  i chciałbyś  zaprezentować  swoje umiejętności na arenie krajowej, jak i międzynarodowej to nie zwlekaj i prześlij zgłoszenie!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

* pracującym w zawodzie, w wieku 22-55 lat

** w 4. Edycji LLC nie mogą brać udziału osoby, które startowały dwukrotnie   w dotychczasowych eliminacjach LLC.

Formularz zgłoszeniowy

źródło: lesaffre.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

PODRÓŻE

Kiedy mamy faktycznie możliwość to ja uważam, ze jak najbardziej same podróże są niezwykle ważne i także pakuj...

WEŁNA MINERALNA - OCIEPLENIE DLA DOMU

Myślę, że skoro jesteśmy przy tym temacie to warto byłoby też zajrzeć sobie tutaj ...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.