Złoci Medaliści targów Polagra-Tech 2014

Strona główna » Aktualności » Złoci Medaliści targów Polagra-Tech 2014

wielkość tekstu:A | A | A

Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Podczas tegorocznych targów Polagra-Tech za swoje nowatorskie i wyróżniające się produkty i urządzenia medale trafią do firm: AKO, Eco Trade, Komplet, Geth, Jeremy, Multivac, Peters & Nurkowski, Wiesheu i Zephyr Polska.

Do konkursu o tą zaszczytną nagrodę rocznie startuje niemal 500 produktów. Krytycznej ocenie ekspertów i merytorycznej weryfikacji poddawane są m. in.  innowacyjność, estetyka, ekonomiczność użycia czy bezpieczeństwo dla środowiska. Wyłonienie liderów branży, ma ułatwić konsumentom decyzję o zakupie.
- Złoty Medal MTP to prestiżowa i wysoko ceniona nagroda dla wystawców i producentów, o którą w każdej edycji ubiega się znakomite grono uczestników targów – mówi przewodniczący Sądów Konkursowych MTP, prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak. - Podmioty zgłaszające swoje produkty do wyróżnienia medalem świadomie poddają się dodatkowej, wnikliwej i wielowątkowej ocenie. Ocenie, która ma potwierdzić innowacyjność produktu, jego jakość i w konsekwencji być promocją na rynku nie tylko krajowym.
Firmy zgłaszające swoje produkty do konkursu o Złoty Medal MTP z pełną świadomością poddają się wnikliwej ocenie specjalistów branżowych, by móc w ten sposób uzyskać potwierdzenie wysokiej jakości produktu, która w konsekwencji ma stanowić rekomendację skierowaną do klientów. Złoty Medal MTP jest również dla laureatów kartą wstępu do walki o równie cenne wyróżnienie jakim jest Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów. W tym konkursie decydują już tylko głosy zwiedzających i internautów, a zwycięzca jest tylko jeden. Swoje głosy na wybrane produkty można przyznawać w specjalnie przygotowanej na targach Strefie Mistrzów, a także na stronie www.zlotymedal.mtp.pl w ciągu 30 dni od dnia rozpoczęcia targów.
W tym roku Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra-Tech 2014 nagrodzono dziesięć wyróżniających się produktów.
Mix na chleb o bardzo niskiej zawartości glutenu produkowany przez firmę AKO jest kompletną mieszanką do wypieku chleba, w którym zawartości glutenu nie przekracza 0,01 g na 100 g pieczywa. Chleb ten przeznaczony jest dla osób pragnących ograniczyć w swojej diecie ilości glutenu, jak i dla osób poszukujących nowych, ciekawych smaków. Dodajmy, że miks powstał na bazie skrobi pszennej z dodatkiem słonecznika, lnu, soi, a także mleka odtłuszczonego w proszku.
Chleb Krajan firmy Eco Trade to z kolei 30-procentowa mieszanka mączna wzbogacona błonnikiem pokarmowym (17 %) i słonecznikiem (24 %). Pieczywo to stanowi nieocenione źródło błonnika, który dba o naszą sylwetkę i zdrowie oraz ma istotne znaczenie dla prawidłowej diety człowieka – wyjaśnia producent miksu. Na walory zdrowotne, a także wizualne chleba Krajan istotny wpływ ma także wysoki dodatek słonecznika oraz ciemnego i złotego lnu. Uwagę konsumentów powinien również przyciągnąć niekonwencjonalny kształt wspomnianego chleba.
Chleb ProBody z mieszanki firmy Komplet Polska znany jest już w całym kraju i w swojej ofercie mają go nawet małe rzemieślnicze piekarnie. Pieczywo z tego miksu niewątpliwi należy do najpopularniejszych chlebów przeznaczonych dla osób poszukujących produktów Low Carb o wysokich walorach smakowych. ProBody zawiera około 90% mniej węglowodanów i około 300% więcej białka niż zwykłe chleby mieszane. Zaznaczmy, że nagrodzony chleb cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko sportowców, czy osób dbających o zdrowe odżywania, ale dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu (IG 33,5) świetnie sprawdza się także w uzupełnieniu diety diabetyków.
Złotym Medalem MTP wyróżniono w tym roku również komorowe myjki przemysłowe Guggenberger, które do konkursu zgłosiła firma Geth. Myjki te, o których pisaliśmy już na łamach Bake & Sweet, należą do wyjątkowo wydajnych i oszczędnych urządzeń i zajmują tak mało miejsca, jak żadne inne myjki o zbliżonej wydajności – zapewnia ich polski dystrybutor. Myjkę produkowaną w niemieckiej fabryce Guggenberger wyróżnia uniwersalność mytego osprzętu: wózki pieca obrotowego, kosze, euro palety, formy, pełne blachy z rantami, naczynia. Szczelnie zamykana komora i wysoka temperatura mycia są gwarancją niemal sterylnej czystości przy minimalnym udziale chemii – twierdzi firma Geth. Nagrodzone medalem urządzenia wyróżniają się także innowacyjnym systemem obrotowych dysz natryskowych, a wysokie ciśnienie wody (12 bar) usuwa nawet trwały nagar i spalone żele cukiernicze.
Miesiarko-ubijarka Mixa 170 auto HD warszawskiej firmy Jeremy jest półprzemysłowym urządzeniem o wysokiej wydajności przeznaczonym do przygotowywania ciast, kremów, farszów mięsnych i warzywnych oraz do ubijania jaj masła, majonezu itp. Maszyna posiada mocny silnik, solidną budowę mechaniczną, podnoszone automatycznie dzieże oraz sterowanie programowalnymi parametrami pracy przy pomocy ekranu dotykowego.
Użytkowanie jest intuicyjne, a specjalna przekładnia planetarna nie wymaga smarowania
Aż dwa medale Międzynarodowych Targów Poznańskich trafiły do firmy Multivac. Jednym z nich nagrodzono automatyczną jednostkę układającą Multivac MPS 302, która w znaczący sposób zmniejsza ilość osób obsługujących proces wkładania opakowań do pudełek kartonowych. Multivac MPS Pack Stacker może być zintegrowany w końcowych modułach linii pakującej. Ponadto umożliwia przeprowadzenie jednolitego sposób zarządzania poprzez zbieranie danych produkcyjnych (Production Data Acquisition) na całej długości linii produkcyjnej.
Drugi Złoty Medal MTP otrzymał moduł obsługowo manipulacyjny Multivac H240, który w wydajny, ekonomiczny i higieniczny sposób automatyzuje różne zadania w procesie pakowania. Szeroka gama zastosowań (m.in.: przepakowywanie, układanie produktów, pozycjonowanie, separacja opakowań oraz rozładowywanie) w ogromnym stopniu przyspiesza, optymalizuje i ułatwia proces pakowania. Możliwość integracji w liniach pakujących oraz zamontowania dwóch robotów wewnątrz obszaru operacyjnego czyni H240 urządzeniem uniwersalnym w każdym stopniu – zapewnia niemiecki producent maszyny.
Okrągły piec sklepowy Revent zgłoszony przez firmę Peters & Nurkowski nie jest absolutną nowością rynkową, ale wciąż zachwyca swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami. Okrągła komora wypiekowa, umożliwiająca jeszcze lepszy przepływ powietrza oraz przesuwane drzwi, zamiast jak dotychczas otwieranych
to najbardziej rzucające się w oczy wyróżniki tej szwedzkiej konstrukcji. Piece te są też węższe niż do tej pory, co może być istotne w piekarniach, w których miejsce jest ograniczone.
Unikalnych i innowacyjnych rozwiązań nie brakuje także w piecu konwekcyjnym Dibas 64 S firmy Wiesheu. Z najciekawszych wymienić trzeba drzwi pieca, które znikają w bocznej obudowie pieca, a tym samym gwarantują maksimum bezpieczeństwa i oszczędność miejsca. Dibas 64 S wyróżnia się też
higieniczną komorą pieczenia (w pełni wytłoczona bez narożników i krawędzi) z system automatycznego mycia ProClean. Dzięki zmiennemu obiegowi powietrza w komorze piekarniczej piec marki Wiesheu pozwala osiągnąć doskonałe wyniki pieczenia – zapewnia producent zwracając uwagę na jeszcze jedno istotne rozwiązanie we wspomnianym piecu, jakim jest optymalny system profesjonalnego zaparowania.
Targi Polagra-Tech to nie tylko możliwość prezentacji mieszanek i maszyn piekarsko-cukierniczych, ale również specjalistycznej odzieży i obuwia. Złoty Medal MTP trafił w tym roku do firmy Zephyr Polska za kalosze białe Zevaz, które zostały wyprodukowane wg najnowszej zaawansowanej  technologii. Udało nam się połączyć bardzo lekki materiał EVA z gumową podeszwą o antypoślizgowości klasy SRC i umieścić podnosek zabezpieczający palce na zewnętrznej części buty – wyjaśnia producent twierdząc, że dało to niewiarygodną lekkość i wysoką jakość produktu.

źródło: bakeandsweet.pl

Strona główna
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.