Tylko jedne tak kompleksowe targi dla branży

Strona główna » Aktualności » Tylko jedne tak kompleksowe targi dla branży

wielkość tekstu:A | A | A

Najważniejsze i największe wydarzenia przedstawicieli branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej w Polsce mają miejsce naprzemiennie, w latach parzystych podczas Salonu Technologii Piekarskich i Cukierniczych targów POLAGRA - TECH w Poznaniu, w latach nieparzystych na targach BAKEPOL w Lublinie.
Zbliża się już piąta edycja targów BAKEPOL. To wydarzenie biznesowe, które jest dosłowną odpowiedzią na potrzeby branży. Przeprowadzone badania marketingowe wśród firm i przedsiębiorstw z branży wskazały właśnie jesień, jako optymalny czas na targi dla wszystkich trzech segmentów: piekarskiego, cukierniczego i lodziarskiego. Tegoroczny termin nie jest przypadkowy. To właśnie na targi BAKEPOL wystawcy przygotowują pokaz innowacyjnych rozwiązań przemysłowych i najnowszych produktów, które w lubelskich halach wystawienniczych będą miały swoją krajową ekspozycję tuż po ich premierze światowej. Warto, zatem szczególną uwagę poświęcić targom BAKEPOL organizowanym  10-13 października 2015 w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że będą one jeszcze większe i ciekawsze od poprzednich.

Szeroko zakrojona kooperacja

Targi BAKEPOL są efektywnym narzędziem marketingowym. Podczas czterech dni targowych pawilony wypełnione są całymi liniami produkcyjnymi dedykowanymi przemysłowi piekarskiemu, cukierniczemu i lodziarskiemu. To jedyna w Polsce w 2015 roku tak wszechstronna strefa testów, która tętni życiem. Na stoiskach produkcja idzie pełną parą, hale wypełnia zapach świeżych wypieków, a klienci mogą poznać funkcjonowanie maszyn i korzyści wynikające w zastosowania właściwych rozwiązań produkcyjnych w swoim przedsiębiorstwie.  Żadna inna metoda promocyjna nie pozwala klientom, w jednym miejscu i czasie, zapoznać się dokładnie z maszyną, urządzeniem czy produktem. To podczas targów BAKEPOL można bezpośrednio porozmawiać z producentem lub dystrybutorem np. na temat zasad serwisowania sprzętu. Na miejscu, podczas bieżącej konsultacji, uzyskuje się cenne informacje i zawiera produktywne kontakty biznesowe.
Ponadto to znakomite miejsce konfrontacji różnych rozwiązań technologicznych, a sam klient dokonuje optymalnego dla swojej działalności rozwiązania. Równolegle wystawca, producent maszyn lub ich dostawca ma doskonałą okazję do tego, aby przeprowadzić lub „updatować” wiedzę na temat potrzeb rynku. Wzajemne i rzeczowe rozmowy biznesowe owocują rozwojem firm wystawiających się na targach i tych odwiedzających wystawę.
Współpraca organizatorów z branżowymi stowarzyszeniami, organizacjami, ekspertami piekarstwa, cukiernictwa i lodziarstwa sprawia, że targi BAKEPOL są krynicą wiedzy, strumieniem inspiracji produktowych i marketingowych oraz przypływem rozwiązań biznesowych dla tego sektora gospodarki.

Marka targowa pierwszego wyboru profesjonalistów w latach nieparzystych

Długofalowe, spójne i konsekwentne działania marketingowe i informacyjne sprawiają, że BAKEPOL odwiedza z roku na rok coraz więcej zwiedzających.
Targi Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL w Lublinie przyciągają profesjonalnych zwiedzających, którzy działają w branży piekarskiej, cukierniczej, lodziarskiej, maszyn i urządzeń do wszystkich wcześniej wymienionych segmentów rynku, dodatków do żywności, a także przedsiębiorstwa, które zajmują się przetwórstwem owocowo-warzywnym. 
Kluczowe jest też miejsce, w którym odbywają się targi BAKEPOL. Do Lublina zdecydowanie bliżej mają przedstawiciele firm z Litwy, Ukrainy, Białorusi, czy Obwodu Kaliningradzkiego. Pomimo skomplikowanej sytuacji polityczno-gospodarczej, która utrudniła współpracę polskim eksporterom z Europą Wschodnią, należy pamiętać, że na wielu płaszczyznach kooperacja się odbywa. Co więcej konflikt rosyjsko-ukraiński powoduje, że Lublin jest najbliższym miejscem, gdzie piekarze, cukiernicy oraz lodziarze zza Bugu mogą i chcą pozyskać wiedzę na temat najnowszych technologii, komponentów i dodatków do produkcji wyrobów piekarniczych oraz cukierniczych w swoich przedsiębiorstwach. Międzynarodowe Targi Poznańskie na bieżąco współpracują ze stowarzyszeniami i izbami rzemieślniczymi państw ościennych w celu pozyskania dla wystawców potencjalnych klientów, a odnotowany w 2013 roku 10% wzrost liczby zagranicznych zwiedzających dowodzi skuteczności  działań organizatora targów BAKEPOL.
Rozwój tego wydarzenia biznesowego, rozkwit organizacyjny i systematyczna praca oraz poczynione inwestycje, których skutkiem jest ulepszenie infrastruktury targowej w Lublinie, sprawiają, że firmy z branży najchętniej eksponują swoje maszyny, urządzenia i produkty właśnie na targach BAKEPOL. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Międzynarodowe Targi Poznańskie dbają o promocję marek wystawców na wiele miesięcy przed samą imprezą. 
Kompleksowość tych targów oraz skuteczność w pozyskiwaniu profesjonalnych zwiedzających sprawiają, że  to najważniejsze wydarzenie biznesowe dla branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej w 2015 roku.

Ciekawe wydarzenia

Targi BAKEPOL to nie tylko prezentacja ofert firm. Specjalnie przygotowane strefy pokazowe, dedykowane są profesjonalistom z branży, a na nich odbywają się specjalistyczne pokazy, które są źródłem wiedzy na temat kunsztu pracy rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa. O jakości tych targów świadczy również aktywne zaangażowanie w organizację merytorycznych szkoleń, konferencji, prezentacji. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się punkty konsultacyjne, w których przedsiębiorcy zyskują wiedzę marketingową, np. na temat sposobów promocji produktów lub marki własnej. 
Tegoroczna edycja Targów Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL odbywa się pod hasłem ”Nowoczesne technologie w służbie smaku!”. Zamiarem organizatorów jest stworzenie profesjonalnego wydarzenia biznesowego, pełnego modernistycznych rozwiązań technologicznych, ale i też eksperckiej wiedzy. Wszystko po to, aby branża rozwijała się, a przedsiębiorstwa dobrze prosperowały. Metodą na to może być odnalezienie sposobu na zawładnięcie podniebieniami konsumentów. Gdzie znaleźć algorytm sukcesu? Właśnie na targach BAKEPOL!

źródło: mtp.pl

Strona główna
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.