Lody niczym zmrożona mgiełka. Hard-Ice z nowymi maszynami do lodów włoskich

Strona główna » Aktualności » Lody niczym zmrożona mgiełka. Hard-Ice z nowymi maszynami do lodów włoskich

wielkość tekstu:A | A | A

Utrzymująca się niezmiennie na wciąż wysokim poziomie popularność lodów włoskich w naszym kraju zadecydowała o rozszerzeniu oferty maszyn produkowanych przez białostocką firmę Hard – Ice, właśnie o urządzenia służące do przygotowywania tych lodowych deserów.

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu Hard – Ice wprowadza na rynek stworzone od podstaw maszyny do lodów włoskich. W ofercie znalazły się trzy rodzaje aparatów: dwa modele AirPump, w których napowietrzanie odbywa się za pomocą specjalnej pompy oraz Gravity – wyposażone w napowietrzanie grawitacyjne. Modele AirPump występują zarówno z zasilaniem 230V jak i 380V, Gravity natomiast jest dostępny tylko w wersji 230V.

- To, co szczególnie wyróżnia nasze wyroby to specjalna konstrukcja napowietrzania masy lodowej, które stanowi podstawę idealnych lodów włoskich – zarówno pod względem wyglądu jak i smaku. Dzięki temu lody są niebywale lekkie i puszyste – niczym „zmrożona mgiełka”– przyznaje Radosław Charubin, właściciel Hard – Ice.

Odpowiednio zbudowana pompa zębata, zainstalowana w maszynie AirPump napowietrza masę od 30 nawet do nawet 150%. Z kolei urządzenie Gravity, posiada wbudowany system Gravity Cloud - cylindry napełnianie są poprzez opadanie masy łączącej się z powietrzem, a napowietrzanie odbywa się za pomocą przystosowanej do tego celu rurki.

Nowe urządzenia Hard – Ice wyróżnia innowacyjny sposób wymrożenia loda. - Zastosowane cylindry o stosunkowo niedużej pojemności (1,8 l), pozwalają na szybsze i głębsze zmrożenie masy oraz zachowanie stałej, niezmiennej twardości produktu nawet przy nasilonej sprzedaży. To sprawia, że znacznie obniża się zużycie energii i wody – dodaje Radosław Charubin.

Ciekawą funkcją jest tzw. konserwacja nocna. Po przełączeniu na tryb nocny maszyna utrzymuje stałą temperaturę zarówno w lodówce (5-7°C) jak i w cylindrach (4°C). Przedstawiciel Hard – Ice podkreśla, że rozwiązanie to sprawia, że nie ma konieczności codziennego zlewania mieszanki z urządzenia po zakończeniu pracy. W ten sposób możemy zaoszczędzić i czas i wykorzystywane do produkcji lodów składniki.

Maszyny są wyposażone w funkcję Memory Freez, która umożliwia zaprogramowanie urządzenia na automatyczne włączanie się mrożenia – np. przed przyjściem pracownika do pracy oraz przełączanie się na tryb nocny po jej zakończeniu.

Wszystkie modele pozwalają na produkcję lodów w dwóch wybranych smakach oraz dodatkowo, istnieje możliwość przygotowywania ich mix-u. Maszyny AirPump 230V i Gravity posiadają wydajność na poziomie 28 l/h. Przy pomocy automatu AirPump 380V w ciągu godziny można z kolei wyprodukować aż 36 litrów lodów.

Obudowy urządzeń zostały wykonane z trwałej stali nierdzewnej. Posiadają po dwa zbiorniki o pojemności 10 litrów każdy. Są wyposażone w wygodny licznik porcji, który pozwala na kontrolę dziennej sprzedaży i ilości wydawanych lodów. Dodatkowo, zawierają czujnik poziomu masy w zbiornikach i regulację prędkości wydawania lodów - funkcję szczególnie przydatną niedoświadczonym sprzedawcom a także zmniejszający ryzyko wystąpienia awarii spowodowanej niedomknięciem dystrybutora automatyczny powrót dźwigni do pozycji wyjściowej.

Urządzenia Hard – Ice to maszyny produkowane w Polsce, na podstawie sprawdzonych i niezawodnych podzespołów – m.in. zastosowane silniki i sterowanie dostarczają firmy Siemens i Samsung, agregaty i zawory oparte są natomiast na technologiach: Danfoss, Tecumsech i Copeland.

źródło: piekarnie24.pl

Strona główna

artykuły sponsorowane

Artykuł sponsorowany - zapraszamy

Forum

Błędy - ile kosztują?

Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek być ofiarą tego, że bukmacher się pomylił? Wiadomo, że różne są czasem sytua...

Własna strona internetowa

Teraz to każdy chciałby posiadać swoją stronę internetową.Sam po bardzo długim zastanowieniu zdecydowałem ze s...

więcej
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.