Chleb z marketu? Piekarz: Zatykam nos, bo tak śmierdzi

Strona główna » Aktualności » Chleb z marketu? Piekarz: Zatykam nos, bo tak śmierdzi

wielkość tekstu:A | A | A

- Od prawdziwego chleba się nie tyje. Tylko od tego, w które pakuje się pełno ulepszaczy, barwników i innej chemii. Ja już tego nie nazywam chlebem, tylko popierdółką - mówi Jerzy Janyszek, współwłaściciel rzemieślniczej piekarni w we wrocławskiej Leśnicy.

ROZMOWA Z JERZYM JANYSZKIEM, właścicielem piekarni

Jerzy Janyszek: Do jednego sklepu woziłem kiedyś 600 bochenków, a teraz 20.

Edyta Bryła: Tak mało?

- Tak, bo ludzie jedzą coraz mniej prawdziwego chleba.

Dlaczego?

- Bo słuchają pierdół, że od chleba się tyje. A niech pani zobaczy mojego wspólnika. Namiętnie je chleb, a jest szczupły. Moja żona to samo, pasjami uwielbia chleb i nasze bułeczki.

To o co chodzi z tym tyciem?

- Od prawdziwego chleba się nie tyje. Tylko od tego, w które pakuje się pełno ulepszaczy, barwników i innej chemii. Wkłada się do takiego pieczywa z pięć chemicznych składników. W tym pepsi albo karmel, dla lepszego koloru. Bywa, że chleb ze zwrotu przemiela się i piecze nowy. Ja już tego nie nazywam chlebem, tylko popierdółką. Przecież tego w ogóle się nie da jeść. Jakbym miał takiego chleba spróbować, to najpierw testament bym napisał. Gdy idę do marketu i przechodzę obok działu z pieczywem, to zatykam nos, bo śmierdzi. Ale żeby to zauważyć, to trzeba dobrze znać zapach prawdziwego chleba z rzemieślniczej piekarni. Wie pani, ile jest mąki w takim przemysłowym chlebie?

<cały artykuł>

źródło: wroclaw.gazeta.pl

Strona główna
Partnerzy serwisu:
Nowoczesny Portal Branżowy Piekarnie24.pl – piekarnie, cukiernie, lodziarnie. Darmowa rejestracja Firm mających w swojej ofercie maszyny, urządzenia, surowce, finansowanie, wnioski, dotacje, pojazdy, bhp, franczyza oraz inne. Portal branży piekarsko - cukierniczo - lodziarskiej. Darmowe strony www. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Piekarnia Cukiernia Lodziarnia.